5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących prezerwatyw 0

Mimo tego, że żyjemy w dość wyzwolonych czasach, prezerwatywy wciąż budzą wiele kontrowersji i rodzą wątpliwości, które warto rozwiać. W związku z tym przedstawiamy 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących prezerwatyw.

 

1. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu prezerwatywy?

Przede wszystkim, należy kupować prezerwatywy z zaufanych źródeł. Nawet jednorazowe nabycie kondoma w kiosku, może okazać się tragiczne w skutkach. Na co więc zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, czy opakowanie nie jest uszkodzone. Drugą ważna rzeczą jest data ważności. Nie bez znaczenia jest też temperatura miejsca, w którym prezerwatywa była przechowywana - grzejnik lub witryna sklepu nie są odpowiednie.

 

2. Czy można uprawiać seks w tej samej prezerwatywie po nastąpieniu wytrysku?

Absolutnie nie! Jedna prezerwatywa powinna być użyta tylko i wyłącznie do jednego stosunku seksualnego. U większości mężczyzn po wytrysku dochodzi do osłabienia wzwodu, prowadzącego do zsunięcia się prezerwatywy. W takiej sytuacji bardzo łatwo o wyciek spermy do wnętrza pochwy i zapłodnienia kobiety.

Pytań dotyczące prezerwatyw

 

3. Czy podczas seksu oralnego powinno się użyć prezerwatywy?

Tak, jak najbardziej. Chociaż zapłodnienie nie jest możliwe przy tej formie seksu, choroby i wirusy - niestety tak. Seks oralny powoduje między innymi takie zakażenia jak opryszczka, czy wirus HPV, mogący prowadzić do raka jamy ustnej.

 

4. Czy założenie dwóch prezerwatyw jednocześnie daje podwójną ochronę?

Założenie dwóch prezerwatyw naraz nie dość, że nie chroni podwójnie, to może doprowadzić do ich pęknięcia na skutek otarcia lub zsunięcia się.

 

5. Czy zakup prezerwatywy to wstyd?

W dzisiejszych czasach zakup prezerwatywy nie tylko nie jest powodem do wstydu. Wręcz przeciwnie - świadczy on o odpowiedzialności. Jeżeli jednak nieśmiałość stoi na przeszkodzie do nabycia kondoma, idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z dyskretnego sklepu internetowego z prezerwatywami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl