5 zalet stosowania prezerwatyw 0

Prezerwatywy najbardziej znane są z tego, że skutecznie chronią przed niechcianą ciążą, chorobami wenerycznymi, czy grzybicą. Mało kto wie jednak, że to tylko jedna z wielu innych zalet. Jakich?

 

1. Chronią życie

Jako jedyna metoda antykoncepcyjna tworzy barierę dla chorób przenoszonych drogą płciową. Najgroźniejszą z nich jest AIDS, powodowany wirusem HIV, który raz przeniesiony, zostaje w ludzkim organizmie do końca życia. Kolejną chorobą, którą można się zarazić przez brak prezerwatywy, jest WZW - wirusowe zapalenie wątroby, prowadzące do śmierci. U osób niestosujących prezerwatyw, bardzo często dochodzi do zakażenia wirusem HPV - brodawczaka, będącym przyczyną raka prącia i szyjki macicy.

 

2. Można ich użyć natychmiast

Główną korzyścią używania prezerwatyw jest to, że można je zastosować w chwili stosunku. Pozwala to na spontaniczność, która jest niemożliwa, jeśli zdecydujemy się na tabletki antykoncepcyjne, wymagające regularnego brania lub na żel plemnikobójczy, który aplikuje się w określonym czasie przed stosunkiem.

 5 zalet stosowania prezerwatyw

3. Prezerwatywy są ogólnodostępne.

W przeciwieństwie do innych środków antykoncepcji, nie wymagają uzyskania recepty. Ułatwia to znacznie ich zakup. Dzięki temu można je nabyć także przez internet . W tym celu należy wybrać pewne i sprawdzone źródło.

 

4. Nie powodują skutków ubocznych

Nie powodują skutków ubocznych takich jak tycie, czy hormonalne zmiany nastroju. Co ważne - nie obniżają poziomu libido. Mogą ich używać matki karmiące piersią, ponieważ nie zaburzają procesu laktacyjnego. Zmniejszają ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy oraz neoplazji nabłonka szyjki macicy. Nie mają również negatywnego wpływu na płodność mężczyzn.

 

5. Poprawiają jakość stosunku

Prezerwatywy nie tylko chronią oboje partnerów. Potrafią także poprawić jakość stosunku. Wystarczy wybrać odpowiedni ich rodzaj. Jeżeli zależy nam na przedłużeniu stosunku, wybierzmy kondomy wypełnione specjalnym lubrykantem, pozwalającym na kontrolowanie długości trwania seksu. Możecie je zamówić tutaj. Dla osób poszukujących nowych doznań, świetnym rozwiązaniem są prezerwatywy prążkowane i z wypustkami, symulującymi oboje partnerów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl