Fakty i mity na temat prezerwatyw 0

Prezerwatywa nie daje stuprocentowej pewności, że uniknie się ciąży – FAKT

Istotnie jest to prawda, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że żadnego ze stosowanych środków antykoncepcyjnych nie możemy być pewni na 100%. Używanie prezerwatywy ściśle z instrukcją oraz dbanie o odpowiednie jej przechowywanie znacznie zwiększa jej skuteczność. Dla porównania, wśród doświadczonych użytkowników współczynnik zawodności wynosi ok. 2-4 ciąże na 100 kobiet, natomiast w grupie osób bagatelizujących udzielane przez producenta wskazówki liczba poczęć wzrasta już do 12-15.

Prezerwatywy to antykoncepcja przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn – MIT

Na rynku, co prawda od niedawna, dostępne są prezerwatywy dla kobiet, także w formie jednorazowej. Wyglądem przypominają kieszeń zakończoną dwoma elastycznymi pierścieniami – zamkniętym, umożliwiającym jej umieszczenie w pochwie i otwartym, zewnętrznym, którego zadaniem jest odpowiednie utrzymanie pozycji prezerwatywy.

Fakty i mity na temat prezerwatyw

W wyjątkowych przypadkach prezerwatywy można używać wielokrotnie – MIT

Zdecydowanie nie. Decydując się na tego typu „oszczędność” znacznie zwiększamy ryzyko zajścia w ciążę. Pełną prezerwatywę należy zatem zdjąć i wyrzucić do kosza na śmieci. Spełniła już swoje zadanie i w tym momencie właśnie tam jest jej miejsce.

Cienkie prezerwatywy są równie skuteczne – FAKT

W przypadku, kiedy byłoby inaczej, prezerwatywy nie przeszłyby pozytywnie wszelkich przeprowadzanych przez ich producentów kontroli. Możemy być zatem spokojni i cieszyć się bardziej realistycznymi doznaniami.

Lubrykanty niszczą prezerwatywy – MIT

Stosowanie odpowiednich lubrykantów, przeznaczonych do nawilżania okolic intymnych i najlepiej wyprodukowanych przez marki, posiadające w swej ofercie również prezerwatywy, jest jak najbardziej bezpieczne z równoczesnym ich używaniem. Warto jednak wystrzegać się tłuszczowych środków nawilżających, np. oliwek, kremów kosmetycznych czy wazelin, które niszczą lateks i znacznie zwiększają ryzyko zajścia w ciążę.

 


Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem: najlepszych prezerwatyw, żeli nawilżających lub chcesz poznać rodzaje prezerwatyw? Sprawdź najlepsze oferty w sklepie eCondom.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl