Ile trwa przeciętny stosunek? 0

Zapewne niejeden z was zastanawiał się, jak spisuje się w kwestii długości trwania zabaw łóżkowych. Czy ten zaskakująco szybki numerek uznać można za normalny, czy coś tu nie gra?

Polacy (wg ankiet przeprowadzonych przez firmę Durex) deklarują, że ich seks trwa dłużej niż 15 minut. Aż 37% ankietowanych udzieliło takiej odpowiedzi. Co czwarty Polak szacuje, że jego stosunek mieści się w granicach 11 - 15 minut. To Polacy powiedzieli w badaniach. A wiadomo, że w sprawach seksualnych każdy (bez względu na płeć i narodowość) chce wypaść jak najlepiej, tzn. udowodnić, że uprawia satysfakcjonujący i długi seks. Dlatego naukowcy postanowili wypróbować inną metodę badawczą, by dowiedzieć się ile tak naprawdę trwa przeciętny stosunek seksualny.

 

 

Jeśli chodzi o średni czas trwania jednej "sesji", trzeba oczywiście wziąć pod uwagę wiele czynników. Kiedy zacząć odliczanie? Czy liczy się gra wstępna? Odliczanie sekund może przy okazji zepsuć cały nastrój.

Badanie polegało na tym, by osoby biorące w nim udział używały stopera. Grupa lekarzy z Kliniki Psychiatrii w Hadze znalazła 500 par z całego świata chętnych do mierzenia czasu podczas seksu przez cztery tygodnie. Dosłownie wciskali "start", kiedy mężczyzna wkładał penisa, a kiedy już było po wszystkim zatrzymywano licznik.

Wyniki były zadziwiające - czasy były bardzo rozstrzelone, zaczynał się na 33 sekundach a kończyły na 44 minutach U tych samych par. Spora różnica, prawda?

Oznacza to, że nie ma takiego pojęcia jak "normalna" ilość czasu uprawiania seksu. Mediana wyciągnięta ze średniego czasu wszystkich pięciuset par to 5,4 minuty.

Naukowcy dowiedli też, że użycie prezerwatywy nie wpływa na czas, podobnie zresztą jak obrzezanie. Wyjątkiem jest używanie prezerwatyw opóźniających wytrysk jak np.: Durex Perfroma, EXS Delay, Pasante Delay / Infinity.

Pochodzenie par też nie miało wielkiego znaczenia. Jedynie osoby z Turcji wypadły znacznie gorzej od reszty - ich seks zdaje się być o wiele krótszy od par z innych zakątków świata. W tym przypadku średnia wynosiła 3,7 minuty.

Kolejną niespodzianką był fakt, że im starsza para, tym krócej trwał stosunek.

 

 

Wyniki mogą być nieco przekłamane, bo świadomość bycia obserwowanym mogła wpłynąć na zachowanie uczestników, ale mimo to uważa się to badanie za bardziej wiarygodne od przeprowadzanych wcześniej ankiet.

Źródło: 1 , 2

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl