Jak wybrać odpowiedni rozmiar prezerwatywy? 0

Prezerwatywy to jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Wynika to z ich skuteczności, ceny i możliwości wyboru. W sklepach znajdziemy prezerwatywy w różnych kolorach, o różnym zapachu, smaku czy działaniu. Dostępne są takie warianty jak prezerwatywy czarne, smakowe, z wypustkami, dodatkowo nawilżane i wiele innych ciekawych urozmaiceń. Wszystkie te czynniki mogą wzbogacić nasze życie seksualne. Jednak zbyt skupiamy się na nich, zapominając o jednej ważnej rzeczy – rozmiarze prezerwatywy. Wiele osób często błędnie wybiera rozmiar uniwersalny, ponieważ nie wie, że może prezerwatywę dobrać rozmiarowo. Jakie są rozmiary i jak dobrać swój rozmiar? Podpowiadamy!

Jakie są rozmiary prezerwatyw?

Rozmiar prezerwatywy to w rzeczywistości jej średnica, która najczęściej jest wyrażona w milimetrach. Długość w rozmiarze prezerwatywy nie ma zbyt dużego znaczenia, ponieważ ma ona przeważnie standardowy wymiar, który można samemu dopasować poprzez nierozwijanie prezerwatywy do końca.

Prezerwatywy w rozmiarze uniwersalnym mają średnicę od 53 do 56 milimetrów. W sklepach możemy znaleźć prezerwatywy w rozmiarach od 47 milimetrów nawet do 69 milimetrów. Informację o rozmiarze znajdziemy najczęściej na odwrocie opakowania.

Na opakowaniach niektórych prezerwatyw nie znajdziemy oznaczeń rozmiaru w milimetrach. Zamiast tego na umieszczone są oznaczenia S, M, L, XL. Nie jest to jednak standardowa rozmiarówka, więc warto sprawdzić, jaka średnica członka kryje się pod danym rozmiarem.

rozmiar prezerwatyw

Kupowanie prezerwatywy zgodnie z rozmiarem jest niezwykle ważne dla wygody i bezpieczeństwa stosunku. Źle dobrana prezerwatywa może uciskać członka, zsunąć się z niego oraz pęknąć. Jest to bardzo niewygodne i grozi niechcianą ciążą oraz zakażeniem chorobami, które są przenoszone drogą płciową. Skuteczność dobrze dobranych prezerwatyw wynosi około 98%. Jeśli prezerwatywa zostanie niewłaściwie dobrana, to jej skuteczność wynosi już tylko 85%.

Jak dobrać rozmiar prezerwatywy?

Aby dobrać odpowiednio rozmiar prezerwatywy, należy zmierzyć obwód członka w trakcie wzwodu. Obwód powinniśmy zmierzyć w pozycji stojącej w 3 miejscach – u podstawy członka, pod żołędzią oraz między tymi dwoma punktami. Wyniki powinny zostać zsumowane oraz podzielone przez 3. Pomiar można wykonać za pomocą centymetra lub sznurka, który następnie przyłożymy do linijki. Następnie średnicę należy dopasować do odpowiedniego rozmiaru:

  •  jeśli obwód penisa ma 9,5-10 cm, to należy wybrać prezerwatywę o średnicy 47mm
  •  jeśli obwód penisa ma 10-11 cm, to należy wybrać prezerwatywę o średnicy 49mm
  •  jeśli obwód penisa ma 11-11,5 cm, to należy wybrać prezerwatywę o średnicy 53mm
  •  jeśli obwód penisa ma 11,5-12 cm, to należy wybrać prezerwatywę o średnicy 56mm
  •  jeśli obwód penisa ma 12-13 cm, to należy wybrać prezerwatywę o średnicy 60mm
  •  jeśli obwód penisa ma 13-14 cm, to należy wybrać prezerwatywę o średnicy 64mm
  •  jeśli obwód penisa ma 14-15 cm, to należy wybrać prezerwatywę o średnicy 69mm.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl