Kulki Gejszy - na co pomagają i jak stosować? 0

Kulki gejszy - czym są i jak działają

Kulki gejszy, czy też kulki waginalne, kulki kegla, loveballs, lub kulki do pochwy to dość popularny gadżet erotyczny. Kulki gejszy stosuje się w celu wzmocnienia mięśni Kegla, tzn. mięśnia dna miednicy. Kulki mogą być pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne. Połączone są w zależności od materiału z jakiego je wykonano trwałym sznurkiem, czy silikonowym wężykiem. Ich średnia z reguły waha się od 3 do 4 cm. W środku tych kulek znajdują się mniejsze kuleczki, które po zaaplikowaniu pod wpływem poruszania się, wprawiane są w ruch. Drgające kulki wywołują mimowolne zaciskanie się mięśni gładkich w obrębie pochwy i mięśnia dna miednicy. Przez to kobieca pochwa staje się bardziej elastyczna, a kondycja mięśni Kegla poprawia się. Nazwa kulki gejszy pochodzi z IV wieku, wtedy wówczas gejsze stosowały tego typu akcesorium.

W jakim celu stosuje się kulki gejszy?

Kobiety używające kulek gejszy cieszą się znacznie lepszą sprawnością mięśnia dna miednicy. Mięśnie Kegla składa się z 14 mocno unerwionych mięśni zamykających otwór miednicy od dołu. Stanowią one oparcie dla trzewi i całego organu rodnego otaczając przy tym cewkę moczową, odbyt i pochwę.

  • Gdy kobiecie podczas wysiłku fizycznego lub napadu śmiechu zdarzy się “popuścić” niewielką ilość moczu, jest to odpowiedni moment aby sięgnąć po kulki Gejszy. Potrafią one skutecznie złagodzić objawy nietrzymania moczu. Ten sposób walki z tym schorzeniem zapoczątkował Kegel, amerykański ginekolog w latach 40-tych który zlecał swoim pacjentkom stosowanie kulek. Stąd też mięśnie dna miednicy nazwano jego nazwiskiem.
  • Kulki gejszy bywają także pomocne w leczeniu wypadania macicy, jest to problem który spotyka najciężej kobiety po ciąży mnogiej. Z tego też powodu rekomenduje się używanie kulek waginalnych kobietom po porodzie, a dokładniej po okresie połogu. Kulki gejszy przyspieszają okres regeneracji mięśni Kegla, poprawiający przy tym ich elastyczność oraz komfort podczas stosunku.
  • Kulki gejszy nie bez powodu nazywane są także kulkami miłości, ponieważ oprócz efektu terapeutycznego mogą przynosić większa przyjemność podczas stosunku. Ten gadżet erotyczny potrafi w skutecznie urozmaicić życie seksualne obojga partnerów. Nie trenowany mięsień słabnie, dlatego też regularnie stosowanie kulek poprawia sprawność mięśni dna miednicy co bezpośrednio przekłada się na stosunek. Dzięki temu partnerka czuje więcej i poprzez swoją lepszą sprawność jest w stanie zagwarantować lepsze odczucia swojej drugiej połówce.

Ćwiczenia kulkami gejszy - zrób to dobrze

Kulki należy umieścić w pochwie, pomocny tutaj może okazać się żel nawilżający na bazie wody. W przypadku akcesorium składającego się z dwóch kulek najlepiej, aby jedna z nich przylegała do szyjki macicy, a drugą przetrzymywać mięśniami pochwy. Głębokość wkładania kulek jest indywidualną kwestią. W celach leczniczych kulki powinno się nosić podczas codziennym czynności. Istotny jednak jest tutaj ruch, aby kulki mogły spełniać swoje zadanie muszą wibrować. Idealnie sprawdzą się podczas sprzątania, czy spacerowania. Działanie kulek można spotęgować poruszając miednicą we wszystkich płaszczyznach. Naprawdę intensywne ćwiczenia mają miejsce podczas wymagającej aktywności fizyczne. Czas trwania powinno dostosować się do stopnia zaawansowania, jednak rekomenduje się nie używać kulek dłużej niż 3 godziny dziennie. Ważne jednak, żeby po kulki sięgać kilka razy w tygodniu. Regularnie wykonywane treningi przynoszą najlepsze efekty.

Rodzaje kulek gejszy

  • silikonowe kulki gejszy - po kontakcie ze skórą szybko się nagrzewają i utrzymują pozyskane ciepło, dodatkowo są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości ponieważ z reguły są one w pełni wodoodporne
  • kulki gejszy biofeedback - są one bardzo skuteczne w treningu mięśni Kegla. W środku tych kulek znajdują się mniejsze kuleczki, które podczas ruchu wprawiane są w drgania i pobudzają mięśnie Kegla.
  • grawitacyjne kulki gejszy - nazywane również progresywnymi, używane częściej stricte jako gadżet erotyczny. Sprawdzą się idealnie podczas gry wstępnej, występuje w formie dwóch lub większej ilości ciężarków.
  • wibrujące kulki gejszy - zdecydowanie najbardziej innowacyjny sex gadżet. Potrafią one w znacznym stopniu intensyfikować doznania podczas gry wstępnej. Kulki te najczęściej posiadają kilka poziomów wibracji, które można ustalać klikając przycisk na kulach lub pilocie dołączonym w zestawie.

Kiedy nie należy używać kulek gejszy

Kulek gejszy nie należy stosować przed ciążą, gdyż może to źle wpłynąć na przebieg ciąży. Trening mięśni kegla powoduje ich skurcz, podczas porodu wyćwiczone mięśnie mogą w całości się nie rozluźnić. Stosowanie kulek gejszy zaraz po porodzie również nie jest najlepszym pomysłem, mięśnie pochwy podczas połogu, czyli czasu około 2 miesięcy powinny regenerować się w sposób naturalny. Wówczas chcąc zacząć stosować kulki powinno skontaktować się z lekarzem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl