Najczęstsze błędy popełniane podczas wyboru i stosowania prezerwatyw 0

Wokół prezerwatyw narosło mnóstwo mitów, które są nieustannie powielane. Wiele osób bezrefleksyjnie w nie wierzy, przez co popełniają błędy zarówno w wyborze tych produktów, jak i w ich stosowaniu. Nawet najlepsze prezerwatywy będą bezskuteczne, jeżeli ich użytkowanie okaże się nieprawidłowe.

Prezerwatywy a wielkość penisa

Zdecydowana większość nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, że istnieją różne rozmiary prezerwatyw. Nie jest tak, że na rynku możemy znaleźć jeden uniwersalny typ, który będzie odpowiadał każdemu mężczyźnie. Produkt należy dobierać do wielkości oraz grubości penisa. Jeżeli jest on ponadprzeciętny, należy zaopatrzyć się w rodzaje pod szyldem "XL". Zbyt mała prezerwatywa może osłabiać erekcję, a także powodować duży dyskomfort u mężczyzny. Co więcej wzmożony ucisk członka sprawia, że będzie ona podatna na pęknięcia oraz uszkodzenia.

wybor prezerwatyw

Nakładanie prezerwatywy

Dość liczne grono panów nie wie, jak założyć prezerwatywę, tymczasem błędy na tym polu mogą zaważyć na jej skuteczności. Po pierwsze należy to robić tylko w stanie pełnej erekcji. Bardzo ważne jest, aby końcówkę przyłożyć do żołędzi, a następnie rozwijać ją wzdłuż członka. Nie należy rozciągać prezerwatywy w celu jej nałożenia, ponieważ można ją w ten sposób zwyczajnie uszkodzić. 

Rodzaje prezerwatyw

Jak już zostało wspomniane, w pierwszej kolejności należy kierować się rozmiarem. Pozostałe podtypy prezerwatyw należy dobierać względem swoich preferencji, a także oczekiwań. Na rynku istnieje wiele różnych opcji, dlatego wybór nie powinien stanowić dla nikogo większego problemu. Jeżeli zależy Ci na wzmożonej ochronie, możesz zdecydować się na przykład na Durex Extra Safe, które są nieco grubsze od swoich klasycznych odpowiedników. Dobrze jest jednak wcześniej upewnić się, czy któraś ze stron stosunku nie ma uczulenia na lateks. W takim przypadku należy wybrać prezerwatywy bezlateksowe, na przykład Unimil Skyn. Można także pokusić się o produkty mniej konwencjonalne, jak np. z wypustkami, smakowe, supercienkie czy przedłużające zbliżenie.

Prezerwatywy to najpopularniejszy środek antykoncepcyjny. Jest on zarazem najmniej inwazyjny oraz najbardziej opłacalny pod względem ekonomicznym. Należy jednak mieć na uwadze ich poprawne użytkowanie, aby cieszyć się bezpiecznym stosunkiem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl