Najczęstsze problemy kobiet z seksem 0

Niejednokrotnie słyszy się o problemach seksualnych mężczyzn. Okazuje się jednak, że dotyczą one też kobiet. Jest to jednak temat tabu, a same zainteresowane wstydzą się go poruszać. eCondom.pl przedstawia najczęstsze problemy seksualne kobiet i pokazuje, jak sobie z nimi radzić.

1. Brak ochoty na seks

Brak ochoty na seks może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, np. na skutek przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Może także wynikać z dużej ilości stresu lub… z rutyny w związku. Nie musi to jednak oznaczać jego końca. Drogą do sukcesu jest szczera rozmowa partnerów i poznanie swoich wzajemnych potrzeb. Warto razem zastanowić się, jak urozmaicić wspólne życie seksualne. Pomocne mogą okazać się akcesoria i gadżety erotyczne, takie jak, np. nakładka wibracyjna czy pierścień erekcyjny.

2. Suchość pochwy

Suchość pochwy może wynikać z braku pożądania i ochoty na seks. I bardzo często jest odbierana w mylny sposób. Zdarza się jednak, że kobieta ma wysokie libido, a jej pochwa nie jest pokryta wystarczającą ilością śluzu. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest użycie lubrykantu, który nie tylko nawilża i zmniejsza tarcie, ale też intensyfikuje doznania seksualne. Prowadzi również do osiągnięcia szybszego orgazmu.

Najczęstsze problemy kobiet z seksem

3. Odczuwanie bólu podczas stosunku

Odczuwanie bólu podczas seksu może wynikać z różnych przyczyn, dlatego kobieta skarżąca się na taką dolegliwość, powinna udać się do lekarza. Jeżeli jednak okaże się, że z jej zdrowiem jest wszystko w porządku, należy szukać przyczyny gdzie indziej. Często ból jest spowodowany wspomnianą wcześniej suchością pochwy. Istnieje również możliwość, że kobieta boi się konsekwencji seksu, dlatego odczuwa napięcie na samą myśl o nim. Właśnie dla osób z takimi obawami zostały stworzone pogrubiane prezerwatywy, które zapewniają zwiększoną ochronę, nie zabierając przy tym komfortu podczas stosunku.

4. Brak orgazmu

Wiele kobiet skarży się na brak orgazmu. Prawda jest taka, że mężczyźni osiągają go w szybszy i łatwiejszy sposób, dlatego stosunek często kończy się przed potencjalnym szczytowaniem kobiety. Jednak jest na to rada - prezerwatywy przedłużające stosunek. Są one pokryte od wewnętrznej strony lubrykantem, który pozwala opóźnić wytrysk. Natomiast w celu zwiększenia doznań obojga partnerów, warto sięgnąć po prezerwatywy prążkowane i ze stymulującymi wypustkami wypustkami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl