Pierwszy raz – jak się przygotować? 0

Wiele osób swoje pierwsze razy zapamiętuje do końca życia – pierwsze złapanie chłopaka lub dziewczyny za rękę, pierwszy pocałunek, a także pierwszy stosunek. Do tego ostatniego warto się jednak odpowiednio przygotować oraz zrobić to z właściwą osobą. Jak zatem zaplanować pierwsze zbliżenie, jak założyć prezerwatywę i jakie są podstawowe rodzaje prezerwatyw?

Pewność decyzji

Decyzja o pierwszym stosunku zdecydowanie nie powinna być podejmowana w przypływie emocji, a tym bardziej pod wpływem alkoholu. Ważna jest bowiem świadoma zgoda oraz psychiczna gotowość obu stron na współżycie. Wiele osób twierdzi, że warto zrobić to z osobą, którą się kocha, ponieważ wspomnienia z tego momentu pozostają z nami na całe życie. Zdecydowanie nie powinno się tego robić na siłę (np. presja ze strony otoczenia lub partnera), ponieważ może to doprowadzić do rozmaitych zaburzeń na tle seksualnym w przyszłości. Nie ma natomiast ściśle określonego momentu, który będzie odpowiedni na odbycie pierwszego stosunku. Każdy ma bowiem inny poziom libido i odmienną wrażliwość czy przekonania.

 

Bezpieczeństwo

Decydując się na pierwszy stosunek, bezwzględnie należy pamiętać o zabezpieczeniach. Najbardziej ogólnodostępnym i stosunkowo najprostszym w użyciu rodzajem antykoncepcji są prezerwatywy. Należy podkreślić, że chronią one nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed wieloma chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jednak ich skuteczność będzie zachowana tylko, gdy zostaną prawidłowo założone. Zatem jak założyć prezerwatywę? Po wyjęciu kondoma z opakowania należy sprawdzić, czy jego zrolowana część znajduje się na zewnątrz, gdyż w innym przypadku istnieje ryzyko założenia go na lewą stronę. Prezerwatywę należy aplikować na członek będący w stanie wzwodu – przytrzymując palcami końcówkę, należy przyłożyć kondom do żołędzi penisa i drugą ręką rozwinąć go wzdłuż członka. Na koniec warto sprawdzić, czy prezerwatywa dobrze przylega na całej długości i czy na końcu pozostaje wolna przestrzeń, w której zbierze się nasienie po wytrysku. W trakcie stosunku warto kontrolować, czy kondom się nie zsunął lub nie uległ pęknięciu.

Jakie są zatem podstawowe rodzaje prezerwatyw? Na rynku dostępne są prezerwatywy różniące się m.in. rozmiarem, materiałem wykonania (np. lateks, poliuretan), smakiem czy grubością. Niektóre produkty posiadają też specjalne właściwości (np. wypustki lub prążki wzmacniające doznania czy specyfiki wpływające na wydłużenie stosunku). Bez problemu można zatem dobrać zabezpieczenie do swoich potrzeb czy preferencji.

Pierwszy stosunek prawdopodobnie pozostanie w naszej pamięci do końca życia. Warto więc zadbać, aby odbył się on za obopólną zgodą kochanków oraz był w pełni komfortowy i bezpieczny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl