Przegląd najchętniej wybieranych prezerwatyw 0

W obecnych czasach możemy cieszyć się seksem, nie rezygnując ani z intensywnych doznań, ani z bezpieczeństwa. Producenci proponują różne rodzaje prezerwatyw i na pewno każda aktywna seksualnie osoba znajdzie tę najbardziej odpowiedną dla siebie.

 

Najbardziej popularne rodzaje prezerwatyw:

  • pokryte środkiem plemnikobójczym i z grubszego lateksu ( np. Durex Extra Safe),
  • ultracienkie ( np. Durex Elite, Unimil UltraSafe),
  • dodatkowo zwiększające doznania ( np, Durex Arouser),
  • opóźniające wytrysk (np. Unimil Max Intense, Durex Performa),
  • bez lateksu (np. Unimil SKYN).

Bezpieczeństwo i komfort psychiczny

Prezerwatywy z grubszego lateksu, dodatkowo z zastosowaniem środka plemnikobójczego, na pewno zwiększają komfort psychiczny. Możliwość pęknięcia takiej prezerwatywy jest nikła, a zastosowany środek dodatkowo przeciwdziała zajściu w niepożądaną ciąże. Gdy decydujemy się na ten typ ochrony, warto jednak pamiętać, że doznania płynące ze zbliżenia są słabsze, a sam środek plemnikobójczy nie jest żadną gwarancją uniknięcia zapłodnienia.

prezerwatywy

 

Wygoda i naturalne doznania

Dla zapewnienia powyższych najlepiej korzystać z kondomów o jak najcieńszych ściankach. Dzięki temu występuje efekt zbliżony do kontaktu skóra do skóry. Cieńsze ścianki nie mają bardzo istotnego wpływu na poziom bezpieczeństwa. Cienkie prezerwatywy często pokryte są dodatkowo środkiem nawilżającym i plemnikobójczym, by zwiększyć odporność produktu na uszkodzenia.

 

Dodatkowe atrakcje podczas zbliżenia

Intensywność doznań i odejście od sypialnianej rutyny zapewnić mogą prezerwatywy prążkowane, z wypustkami, smakowe, dające efekt rozgrzewający lub chłodzący. Oferta jest szeroka i jeżeli potrzebujemy dodatkowej stymulacji podczas seksu, na pewno znajdziemy wśród prezerwatyw te, które zapewnią wyjątkowe doznania podczas seksu. Warto jednak do wszelakich nowinek podchodzić ostrożnie ze względu na ryzyko uczuleń na zastosowany środek stymulujący.

 

Dłuższy stosunek

Mężczyźni, którzy zmagają się z problemem zbyt szybkiej ejakulacji, mogą sprawdzić prezerwatywy opóźniające wytrysk.  Zastosowano w nich benzokainę. Jest to bezpieczny środek znieczulający o działaniu miejscowym. Benzokaina zmniejsza wrażliwość penisa, doznania płynące z seksu są osłabione, zatem stosunek może trwać dłużej. Środek znajduje się w zbiorniczku na spermę i ma działanie krótkotrwałe, ale wystarczające do odbycia satysfakcjonującego zbliżenia.

 

Dla alergików

Niewielki odsetek mężczyzn jest uczulonych na lateks. Dla tych panów rozwiązaniem są prezerwatywy z poliizoprenu – cienkie, miękkie i bezpieczne.

Prezerwatywa jest najpopularniejszym środkiem, który chroni przed chorobami i nieplanowaną ciążą, dlatego warto inwestować w kondomy dobrej firmy. Prezerwatywy powinny spełniać wysokie, europejskie normy jakościowe. Nie warto oszczędzać na jakości i ryzykować zdrowiem. Dojrzałe podejście do tematu bezpiecznego seksu zagwarantuje nam radość ze współżycia, brak stresu i zdrowe relacje.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl