Rozmiary i rodzaje prezerwatyw 0

Rozmiary prezerwatyw należy dopasować do rozmiaru penisa. Źle dobrany kondom może się zsuwać lub powodować ucisk i pękać. Oszczędź sobie dyskomfortu i wybierając prezerwatywę kieruj się rozmiarem członka, a nie kolorem ani smakiem.

Prezerwatywę dobieramy według upodobań i potrzeb. Na rynku dostępne są cienkie, grubsze, z dodatkowym nawilżeniem, z wypustkami, z lubrykantem chłodzącym lub rozgrzewającym, owocowe, prążkowane, kolorowe i wiele innych. Ale poza kwestią doboru rodzaju prezerwatywy, ważniejszą decyzją jest kupno kondomu o właściwym rozmiarze. Jak określić rozmiar penisa i wybrać idealnie dopasowaną prezerwatywę?

Dobrze dobrana prezerwatywa zapewnia komfort i daje poczucie bezpieczeństwa. Kondomy różnią się od siebie długością i szerokością, choć przy wyborze najważniejsza jest średnica. Długość nie odgrywa tak ważnej roli. Jakość doznań zależy od tego czy prezerwatywa nie będzie zbyt ciasna (może pękać) lub zbyt duża (może się zsuwać). Aby dobrać prezerwatywę o właściwym rozmiarze należy zmierzyć obwód penisa w wzwodzie.

Obwód penisa i odpowiadające mu rozmiary prezerwatyw:

9,5-10 cm – prezerwatywa 47 mm (MY.SIZE 47 mm)

10-11 cm – prezerwatywa 49 mm (Pasante Trim, Mates Conform)

11-11,5 cm – prezerwatywa 53 mm (SKYN Original, SKYN Extra Nawilżone)

11,5-12 cm – prezerwatywa 57 mm (Durex Elite, Durex Extra Safe, Durex Pleasuremax, MY.SIZE 57 mm)

12-13 cm – prezerwatywa 60 mm (Pasante King Size)

13-14 cm – prezerwatywa 64 mm (MY.SIZE 64 mm)

14-15 cm – prezerwatywa 69 mm (Pasante Super King, MY.SIZE 69 mm)

Najpopularniejsze i najczęściej wybierane są prezerwatywy 53-57 mm. Milimetry oznaczają szerokość prezerwatywy.

Prezerwatywy produkowane są przez różne firmy, dlatego podane rozmiary mogą nieznacznie różnić się od informacji podanych na opakowaniu.

Często też prezerwatywy oznaczane są rozmiarami: L (długość penisa wynosi około 18 cm), M (długość wynosi około 14 cm) i S (długość około 12,5 cm). Trudno jest uzyskać dokładny rozmiar penisa, ponieważ jego kształt nie sprzyja pomiarom. Dla pewności lepiej wybrać nieco większy rozmiar prezerwatywy.

W sklepie eCondom.pl można znaleźć szczegółowy opis rozmiaru każdej prezerwatywy, który pomoże dokonać wyboru.

Źle dobrana prezerwatywa nie spełni swojej funkcji i może spowodować duży dyskomfort w trakcie stosunku. Lepiej tego unikać i w pierwszej kolejności wybierać kondomy ze względu na właściwy rozmiar, a nie zapach czy smak.

Źródło: 1

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl