Sekrety kobiecego orgazmu 0

Ukoronowaniem udanego zbliżenia seksualnego jest orgazm. Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn muszą jednak nauczyć się doznawania pełni rozkoszy. Najczęściej proces ten obejmuje nawet do 2 lat od rozpoczęcia życia seksualnego.

Jak przebiega kobiecy orgazm?

Podstawą nauki osiągania orgazmu przez kobiety jest dobre poznanie swojego ciała. Gdy kobiece strefy erogenne zostaną pobudzone w odpowiedni sposób, możemy zaobserwować, jak pochwa zaczyna produkować śluz odpowiedzialny za jej nawilżenie. Dodatkowo piersi stają się bardziej nabrzmiałe, a sutki twardnieją. Intensywne podniecenie i stymulacja zazwyczaj kończy się szczytowaniem. Na twarzy partnerki może pojawić się wtedy grymas rozkoszy. Mięśnie jej pochwy zaczynają się mimowolnie kurczyć, oddech przyspiesza, a ciśnienie tętnicze gwałtownie wzrasta. Po wszystkim następuje uczucie błogiego odprężenia.

kobiecy orgazm

Sposoby na osiągnięcie kobiecego orgazmu

Istnieje wiele technik i rodzajów zbliżeń seksualnych, które odpowiadają za szczytowanie u kobiet. Wśród najbardziej popularnych możemy wyróżnić:

  • klasyczny seks genitalny,
  • seks analny,
  • seks oralny,
  • masturbację,
  • pieszczotę innych stref erogennych (np. usta, sutki, szyja).

Co pomaga osiągnąć orgazm?

Pierwszym krokiem do spełnionego i satysfakcjonującego życia seksualnego jest dobra relacja ze swoim partnerem. W łóżku nie ma miejsca na wstyd i niewyrażanie swoich potrzeb. Jest to sfera, w której nie powinno być tematów tabu. Taka postawa pozwala bowiem otworzyć się na nowe doświadczenia i w pełni czerpać przyjemność ze zbliżeń z drugą osobą. Innym czynnikiem, wpływającym na osiąganie orgazmu jest dobór właściwego sposobu antykoncepcji. Przykładowo najlepsze prezerwatywy zasadniczo nie powinny wpływać na jakość stosunku seksualnego.

Jak wybrać prezerwatywę, która spotęguje doznania?

Najlepsze prezerwatywy sprawdzają się nie tylko jako środek zapobiegawczy przed niechcianą ciążą. Stanowią także doskonały gadżet erotyczny, który może znacząco poprawić jakość stosunku. W tym miejscu warto wspomnieć przede wszystkim o ultracienkich prezerwatywach, które wykazują wysoką skuteczność antykoncepcyjną, ale zapewniają znacznie bardziej intensywne doznania. Innym rodzajem prezerwatyw, które znacząco poprawiają jakość erotycznego spełnienia, są różnorodne kondomy z prążkami i wypustkami gwarantujące dodatkową stymulację kobiecej pochwy. Warto dodać, że na rynku istnieją również prezerwatywy spowalniające męski wytrysk, które znacząco wydłużają czas trwania stosunku. Kobietom cierpiącym na suchość pochwy zaleca się natomiast stosowanie kondomów z dodatkowym nawilżeniem. W tym przypadku zapewne sprawdzą się również różnego rodzaju żele intymne.

Dlaczego warto sięgnąć po żele intymne?

Poziom nawilżenia kobiecej pochwy ma bezpośrednie przełożenie na intensywność orgazmu. W tym przypadku do wyboru mamy:

  • lubrykanty na bazie wody – charakteryzują się naturalnym składem, dlatego nie podrażniają wrażliwych miejsc intymnych,
  • lubrykanty na bazie silikonu – zapewniają intensywne nawilżenie, dlatego są często stosowane w trakcie seksu analnego,
  • lubrykanty stymulujące – ze względu na zawartość składników chłodzących lub rozgrzewających, dodatkowo uwrażliwiają okolice intymne, potęgując osiągany orgazm,
  • lubrykanty do masażu – najczęściej wykorzystywane podczas tzw. gry wstępnej.

Sekretem kobiecego orgazmu jest całkowite oddanie się pożądaniu i zatracenie w doznaniach. Czasami niewielka zmiana będąca urozmaiceniem codziennej, łóżkowej rutyny, może sprawić, że rozkosz stanie się intensywniejsza. Z tego względu warto eksperymentować z nowymi pozycjami, lubrykantami czy środkami antykoncepcyjnymi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl