Sylwester - jak zmniejszyć ryzyko związane z przygodnym seksem? 0

Masz ochotę na przygodny seks w Sylwestra, ale boisz się ryzyka z nim związanego? Niestety, jedynym sposobem na ograniczenie go do zera jest rezygnacja ze stosunku z nowo poznaną osobą. eCondom.pl przedstawia jednak rady, które pozwolą Ci zmniejszyć zagrożenie.

1. Uważaj z alkoholem

Alkohol w niewielkiej ilości poprawia humor i dodaje pewności siebie. Uważaj jednak, żeby z nim nie przesadzić. Osobom, które to robią, częściej zdarzają się ryzykowne zachowania seksualne. Zbyt duża ilość alkoholu może sprawić, że stracisz nad sobą kontrolę. Poza tym, w stanie upojenia alkoholowego łatwiej jest zapomnieć o założeniu prezerwatywy.

2. Nie zostawiaj drinka bez kontroli

Niestety, na imprezach można trafić na osoby, dla których jedyną metodą na stosunek seksualny jest odurzenie potencjalnej ofiary. Pigułka gwałtu sprawia, że osoba nią odurzona traci nad sobą kontrolę, a także pamięć. Nikt nie chciałby, aby tak właśnie wyglądała jego jednorazowa przygoda. Dlatego tak ważne jest, aby pilnować swojego drinka i nie zostawiać go bez opieki. Pilnujmy także tego, czy barman przygotowuje napój na naszych oczach.

Sylwester - jak zmniejszyć ryzyko związane z przygodnym seksem?

3. Miej przy sobie prezerwatywy

Prezerwatywa to absolutna podstawa, szczególnie jeśli zakładamy możliwość uprawiania seksu z nowo poznaną osobą. Nie wiemy przecież, jakie są jej wcześniejsze doświadczenia i czy jest zdrowa. Niestety, najgroźniejszych wirusów, takich jak HIV nie widać gołym okiem i to, że ktoś ładnie się prezentuje absolutnie nie wyklucza jego nosicielstwa, o którym może nie wiedzieć. Dla wygody warto zainwestować w prezerwatywy na sztuki, które można w dyskretny sposób schować i mieć zawsze przy sobie, np. w portfelu.

4. Poznaj partnera

Ciężko w takiej sytuacji mówić o prawdziwym poznaniu. Warto jednak dłużej porozmawiać z osobą, z którą planujemy pójść do łóżka. Dialog da nam ogólny pogląd o potencjalnym partnerze i pozwoli na jego szybką ocenę. Może dzięki temu włączy nam się czerwona lampka, jeśli nowo poznana osoba bez skrępowania pochwali się dużą liczbą przygodnych partnerów lub jeśli zapytana o prezerwatywy odpowie: ,,a po co, przecież biorę tabletki!”.

5. Poczekaj na lepszą okazję

W imprezowym ferworze przypadkowy seks może wydać się super przygodą i sposobem na oderwanie od szarej codzienności. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy nie będziemy żałować. Czy jest on wart późniejszego kaca moralnego? Weźmy pod uwagę, że dla osoby, która chętnie przystaje na seks z nieznajomym, prawdopodobnie nie jest to pierwsza taka sytuacja. Pamiętajmy, że nawet jednorazowy seks grozi nieodwracalnymi konsekwencjami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl