Udany sex a zdrowie 0

Oblicze ludzkiej seksualności bywa niejednokrotnie bagatelizowane. Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, iż seks jest nieodłącznym elementem każdej dobrej, głębokiej relacji, a udane pożycie może mieć dodatkowo korzystny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Każdy zasługuje na satysfakcjonujący seks i każdy może go mieć, ale czasami trzeba nieco nad tym popracować. Zwykle wymagana jest bowiem określona ilość czasu, aby wyzbyć się stereotypów, ograniczeń i w pełni otworzyć się na swojego partnera.

Obniża poziom stresu

Stres dotyka każdego z nas, gdyż zazwyczaj wywoływany jest przez trudności dnia codziennego (np. problemy zdrowotne, obciążająca praca). Akt seksualny to bardzo dobre rozwiązanie na pozbycie się wszelkich psychicznych obciążeń. Sex aktywuje bowiem układ przywspółczulny, odpowiedzialny m.in. za odpoczynek i obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu). Warto dodać, że uprawiając seks regularnie, wprowadzamy swoje ciało w stan równowagi psychofizycznej. Oczywiście, aby stosunek był dla nas w pełni satysfakcjonujący, pamiętajmy o zabezpieczeniu, takim jak prezerwatywa czy tabletki antykoncepcyjne.

udany sex

Wzmacnia serce

Profesor Shah Ebrahim z Uniwersytetu w Bristolu w Anglii wraz ze swoim zespołem ustalił, że regularna aktywność seksualna działa zbawiennie na układ krążenia, a jeszcze lepiej, gdy zbliżenia kończą się orgazmem. Zmniejsza on bowiem ryzyko zawału serca lub udaru o prawie 50%.

Pomaga zasnąć

Prolaktyna to hormon wywołujący senność. Jego wydzielanie uaktywniane jest w trakcie zbliżenia. To samo dzieje się w przypadku oksytocyny, która wprowadza nas w stan relaksacji i ułatwia spokojne zasypianie.

Podnosi poczucie własnej wartości

Świadomość, że jesteśmy obiektem pożądania partnera, wpływa bardzo pozytywnie na naszą pewność siebie, w konsekwencji poprawiając ogólny stan zdrowia psychicznego. Kobiety dzięki temu pozbywają się również kompleksów związanych z niedoskonałościami swojego ciała. Natomiast jednym z najczęstszych problemów mężczyzn jest niepewność w kwestii rozmiaru penisa. Co ciekawe przy niesatysfakcjonującym pożyciu, panowie nagminnie wybierają niewłaściwy rozmiar prezerwatywy ze względu na swoje kompleksy.

Podsumowując, udany seks powinien być nie tylko rozkoszny, ale przede wszystkim bezpieczny. Odpowiedni rozmiar prezerwatywy jest niezbędny do właściwego zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Oczywiście prezerwatywa skutecznie chroni także przed rozmaitymi chorobami wenerycznymi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl