Żele nawilżające i lubrykanty – jak wybrać najlepszy produkt? 0

Pielęgnacja stref intymnych to nie tylko codzienny prysznic – to także bezpieczny i przyjemny seks, który pomogą nam osiągnąć lubrykanty. Branża erotyczna proponuje całą gamę żeli intymnych zapewniających doskonałe nawilżenie – jak jednak wybrać ten najwłaściwszy produkt?

Baza żelu nawilżającego

Podczas wyboru najlepszego żelu nawilżającego absolutnie nie można przejść obojętnie obok substancji, która stanowi bazę dla preparatu – jest to bowiem czynnik, który wpływa nie tylko na komfort współżycia, ale też na zdrowie i bezpieczeństwo wrażliwych miejsc intymnych.

Lubrykanty na bazie silikonu należą do najpopularniejszych, ze względu na fakt, iż doskonale nawilżają strefy intymne, zapewniając doskonały poślizg, również w przypadku stosowania w kontakcie z wodą. Są bezpieczne przy użyciu z prezerwatywami, jednak warto rozważyć tę opcję w przypadku korzystania z gadżetów erotycznych wykonanych także z silikonu – taki lubrykant uszkodzi powierzchnię wibratora czy innej zabawki. Zalecany jest w stosunku pochwowym oraz doskonale sprawdzi się podczas „miłości greckiej”.

Do równie często wybieranych należą lubrykanty na bazie wody. Co prawda takie żele intymne szybciej wchłaniają się (i czasami konieczna jest ponowna aplikacja podczas stosunku), ale ich pH zbliżone jest do skali kwasowości ciała kobiety. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów lubrykantów nie posiadają barwników, zapachów czy smaków – innymi słowy ich skład nie jest wzbogacony składnikami chemicznymi. Najwięcej rekomendacji specjalistów pada właśnie na lubrykant wodny, albowiem są przyjazne dla wrażliwej skory pochwy oraz bezpieczne przy korzystaniu z prezerwatyw i wszelkiego typu gadżetów erotycznych.

Absolutnym przeciwieństwem są lubrykanty na bazie olejów. Ciężkie oleiste substancje zawarte w żelach intymnych mają niechlubną zdolność uszkadzania prezerwatyw, a więc zmniejszania ich skuteczności. Organizm ludzki również nie pozostaje niewzruszony na tłuste składniki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

lubrykanty

Sposób korzystania z żelu nawilżającego

Po lubrykanty nawilżające powinny sięgać osoby, które mają problem z suchością podczas stosunku, ale również takie, które pragną silniejszych doznań. Aloes, rumianek czy pantenol obecne w składzie zadbają bowiem o przyjemność i ukoją, jeżeli zajdzie taka konieczność. Żel intymny zawsze powinien posiadać certyfikat i oznaczenia świadczące o bezpieczeństwie i skuteczności – lepiej polegać na sprawdzonych markach takich jak Durex czy Unimil, które znając potrzeby wrażliwych miejsc intymnych, stworzyły preparaty spełniające swoją funkcję. Warto wiedzieć, że obok żeli intymnych nawilżających na półce znaleźć można te stymulujące oraz powiększające.

Który żel będzie najlepszy?

Jak zatem wybrać najlepszy żel nawilżający? Po pierwsze należy być wyczulonym na sygnały wysyłane przez ciało – dotyczy to zarówno samej suchości stref intymnych, jak i innych objawów świadczących o stanie zdrowia. Wybór środka wspierającego stosunek uzależniony powinien być także od rodzaju podejmowanej aktywności, wliczając w to także stosowanie zabawek erotycznych. I co najistotniejsze – nie warto oszczędzać na żelach intymnych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl